Obuwie

Porównaj pantofle męskie

Eleganckie obuwie męskie ma wielu dostojnych przedstawicieli. Jednak jest kilka typów, między którymi laik nie będzie umiał wybrać. Ze względu na ogólnie przyjęte zasady niektóre buty męskie skórzane można nosić ze smokingami, inne absolutnie nie.

Które pantofle – oksfordy czy lotniki?

Wiedenki, czyli oksfordy ze swoją smukłą linią, zamkniętymi przyszwami i cienkimi, skórzanymi podeszwami, czy idealnie gładkie – zupełnie bez zdobień, równie smukłe lotniki? W zależności od okazji lotniki powinny wygrać przy bardziej uroczystych wydarzeniach.

Buty męskie skórzane… sznurowane?

Bardzo popularne w ostatnich czasach derby zwane angielkami, z otwartymi przyszwami i tradycyjnie sznurowane, czy ekstrawaganckie monki z asymetrycznie usytuowaną klamrą pojedynczą, podwójną lub nawet potrójną? monki są mniej formalne, najlepiej wybrać je na spotkania biznesowe w ciągu dnia, a derby na wieczorne firmowe wyjście.

Modne ażurowanie

Każdy z wymienionych wyżej butów może zostać brogsami, jednakże to derby najczęściej są ozdabiane ręcznie wykonanymi perforacjami, które w charakterystyczny sposób tworzone są wzdłuż krawędzi skóry składającej się na powierzchnię buta. W myśl zasady im mniej tym lepiej czy więcej zdobień, tym but jest mniej formalny. Tak więc pełne brogsy z największą liczba ażurowań najrozsądniej założyć do jeansów na wypada na miasto, a subtelnie ozdobione derby zestawić ze sportowym garniturem na biznesowym lunchu.

Jesienne propozycje do kostek

Do wyboru są chukki i sztylbety. Sztylbety ze swoimi gumowymi wstawkami idealnie podkreślają proporcje ciała dzięki czemu nadają się do każdej stylizacji poza formalnym garniturem. Sznurowane chukki można używać zamiennie ze sztybletami, gdyż ich krój jest bardzo podobny. Proste, z okrągłymi noskami i stosunkowo cienki podeszwami idealnie nadają się na jesienny okres.