buty damskie
Obuwie

Wybierz modne i lekkie obuwie letnie!

W okresie letnim wybiera się znacznie lżejsze ubrania i cieńsze materiały. Zapobiega to przegrzewaniu się ciała nawet przy wysokich temperaturach. Warto zadbać o to również w przypadku dodatków. Szczególnie jeśli mają duży wpływ na komfort. Należy zwrócić tu uwagę nie tylko na użyte tworzywa, ale również na kształt produktów. Każdy detal będzie miał ogromne znaczenie w trakcie upałów.

Materiał wykonania butów


Tkaniny wykorzystywane przy produkcji obuwia letniego powinny posiadać odpowiednie właściwości. Niezbędne jest zapewnienie swobodnej cyrkulacji powietrza. Buty espadryle damskie są tu doskonałym przykładem. Zazwyczaj wykonane są z cienkich tworzyw, które dodatkowo mają odpowiedni splot. Włókna nie powinny być ułożone zbyt blisko siebie. Na tej podstawie można ocenić czy dany model będzie wygodny po wielu godzinach noszenia w trakcie upałów. 

Kształt i nosek


Sposób w jaki jest uszyty but również odgrywa ogromną rolę. Latem najchętniej wybierane są odsłonięte modele. Jednak nieco bardziej zabudowane warianty także mogą być doskonałe w tym czasie. Wystarczy, że warstwy materiału nie będą nakładały się na siebie i na całej powierzchni umieszczone zostaną wycięcia. Wpłynie to znacznie na komfort noszenia, ale równocześnie pozwoli osłonić stopy przed zabrudzeniami.

Kolorystyka i modne trendy


Latem należy zrezygnować z ciemniejszych barw, które pochłaniają promienie słoneczne. Najmodniejszy hit sezonu to pastele. Warto wykorzystywać to również w przypadku butów. Mogą być ciekawym akcentem i ożywić całą stylizację. Biel może być niezbyt praktyczna. Jednak warto mieć w swojej garderobie chociaż jeden model w tym kolorze. Można postawić wtedy na lakierowane warianty lub tworzywa imitujące skórę. Usuwanie z nich zabrudzeń będzie bardzo szybkie i nie sprawi większych problemów. Na co dzień idealnie sprawdzą się również uniwersalne barwy. Jasne odcienie szarości nie będą dominować w stylizacji i wpasują się w większość zestawów.

Warto dokładnie przemyśleć jakie buty najlepiej sprawdzą się latem. Zawsze należy brać tu pod uwagę indywidualne preferencje.