Obuwie

Dlaczego białe baleriny stały się tak bardzo popularne?

Czy baleriny damskie w jasnym kolorze można uznać za obuwie uniwersalne? Może to stwierdzenie byłoby trochę przesadzone, jednak trudno nie zauważyć rosnącego zainteresowania tego typu butami. Widać to szczególnie w sezonie letnim. Jak je nosić?

Białe obuwie – stylowy dodatek czy największy kicz?

Trudno zaprzeczyć, że buty w kolorze białym przez lata były wyśmiewane i kojarzone z mało gustownymi kreacjami. Dotyczy to szczególnie jasnych kozaków, które stały się niejako symbolem kiczu. Na szczęście pewne stereotypy zanikają, a trendy się zmieniają, więc nie trzeba kurczowo trzymać się reguł sprzed kilku lub kilkunastu sezonów. Obecnie świat mody jest bardziej otwarty na eksperymentowanie i nietypowe łączenie ze sobą poszczególnych elementów. Zdaje się, że w takich warunkach nie trzeba obawiać się zostania wyśmianym i można dać ponieść się swojej kreatywności.

Jakie obuwie dostało właśnie pewnego rodzaju nowe życie? Można śmiało powiedzieć, że białe baleriny (kliknij) wracają do łask i coraz częściej pojawiają się na ulicach miast w wiosenno-letnich stylizacjach. Wbrew pozorom nie są to buty na jedną okazję. Da się je wykorzystać podczas wielu sytuacji.

Wygodne na co dzień, eleganckie na uroczystości

Baleriny w jasnych odcieniach łączą w sobie zalety butów sportowych oraz wyjściowych. Płaska podeszwa pozwala chodzić w nich niemal bez końca, a elegancka prezencja (dotyczy to szczególnie skórzanych modeli) świetnie pasuje zarówno do biznesowych garsonek, jak i weselnych sukienek. Co więcej, spora grupa kobiet wybiera je także do codziennych stylizacji z prostymi spodniami jeansowymi lub koszulą w roli głównej. Jak widać baleriny zdecydowanie nie są obuwiem, które wkłada się jedynie raz w roku.

W białych balerinach do ślubu? Dlaczego nie?

Dress code ślubny jest dość specyficzny i mało elastyczny. Na szczęście powoli zaczyna się to zmieniać. Jeśli państwo młodzi nie czują się swobodnie w klasycznym wydaniu, mogą nieco zmodyfikować swoje stylizacje. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się suknie w klimacie boho, którym daleko do wytwornych i bogato zdobionych kreacji z salonu sukien ślubnych. Nic dziwnego, że przyszłe żony rezygnują także z niewygodnych butów na wysokim obcasie i – chcąc się dobrze czuć oraz świetnie bawić podczas tej wyjątkowej uroczystości – zastępują je obuwiem na niskiej platformie lub o całkowicie płaskiej podeszwie. W końcu własny komfort jest najważniejszy. Białe baleriny idealnie nadają się do stylizacji wybieranej przed ołtarz. Zazwyczaj stawia się wtedy na lakierowane modele.