Bordowe ściągane kozaki Nightcall 2
Obuwie

Obuwie damskie na zimę

Ze względu na panujące na zewnątrz niskie temperatury, obuwie zimowe musi być nie tylko ładne, ale również ciepłe. Jakie modne kozaki damskie na zimę kupić w tym sezonie?

Powracający styl retro

Brązowe kozaki w stylu kowbojskim Colin 2Rosnącą popularnością cieszą się buty nawiązujące swoją stylistyką do mody retro. Królują niskie lub średnie obcasy i szersze cholewki kozaków. Do łask wracają też buty zimowe w kolorze białym. Przez lata uznawane za synonim kiczu białe kozaczki, teraz można zobaczyć noszone przez światowe gwiazdy.

Obszerne cholewki mogą być pułapką dla niższych Pań, ponieważ optycznie skracają sylwetkę. Aby zniwelować ten efekt warto wybrać model butów na wyższym obcasie.

Kozaki za kolano

Trudno powiedzieć żeby kozaki o długiej cholewce przestały kiedyś być modne. Co roku znajdują swoje zwolenniczki wśród osób sławnych, jak i zwykłych kobiet. W tym sezonie jednak, może znaleźć ich w ofercie sklepów więcej niż zazwyczaj.

Taki rodzaj buta świetnie wygląda na długich i szczupłych nogach, ale może też optycznie wyszczuplić mniej idealną sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach. Do butów za kolano należy dobrać dopasowane spodnie lub krótką spódnicę/ sukienkę, tak by krawędź cholewki była widoczna. W przeciwnym razie całość sprawi, że użytkowniczka będzie wyglądała na niższą niż w rzeczywistości.

Jaki kolor butów zimowych?

Nie jest powiedziane, że zimowe obuwie musi być ciemne i nudne. Najlepszym na to dowodem są modne jasne kozaki. Jeśli wybór białych wydaje się zbyt odważny, można spróbować innych jasnych kolorów. Kozaki damskie w wesołym kolorze mogą stanowić kluczowy element całej stylizacji i skutecznie rozświetlić zwykły płaszcz.

Niestety aby jasne kozaki dobrze się prezentowały należy zadbać o ich czystość. Myśląc o pogodzie należy zawsze mieć ze sobą podręczne akcesoria do wyczyszczenia butów. Na rynku dostępne małe gąbeczki w poręcznym opakowaniu, nasączone odpowiednim środkiem do butów.