klasyczne derby dla prawdziwego mężczyzny
Obuwie,  Odzież męska

Oryginalne derby – najlepsze półbuty sznurowane

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na buty sznurowane, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych mężczyzn, którzy chcą kupić modne i stylowe półbuty sznurowane, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie modele postawić.

Moda na buty derby i oksfordy

Jeżeli chodzi o buty ze sznurowadłami, to godne uwagi są oxfordy i derby, które pasować będą nie tylko do starszych, ale również i młodszych mężczyzn. Oba modele są bardzo podobne do siebie i odróżnić je można jedynie po charakterystycznych bokach, a dokładniej mówiąc po miejscach na sznurowadła. Buty derby posiadają sznurowadła z wierzchu, a klasyczne oxfordy mają z kolei sznurowadła ukryte pod przyszwą. Oba modele bez żadnego większego problemu można założyć do eleganckiego garnituru, dlatego też każdy szanujący się mężczyzna powinien mieć je w swojej garderobie.

Jakie modele wybrać?

W pierwszej kolejności warto postawić na buty derby w klasycznej czerni albo w brązie. Obuwie tego typu będzie można założyć nie tylko na biznesowe spotkania, ale również na wiele innych okazji. Jest to bardzo uniwersalne obuwie, które można założyć na wieczorne wypady ze znajomymi i do pracy. Pamiętać należy o tym, że derbów nie można zakładać do smokingu. W tym przypadku lepszym wyborem będą oxfordy. Największą zaletą czarnych butów jest to, że łatwo dobrać do nich pozostałą odzież. Nie można zapominać także i o tym, że czarne buty są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Szeroki wybór obuwia

Buty derby mogą być dostępne w bardzo wielu kolorach i oryginalnych wzorach, dzięki czemu każdy odnajdzie modele, które zaspokoją jego indywidualne oczekiwania. Przy wyborze derbów warto kierować się nie tylko ich wyglądem, ale również jakością wykonania. Godne polecenia są oczywiście modele wykonane ze skóry naturalnej.