torebki typu worek
Dodatki

Dlaczego torebki typu worek są coraz bardziej popularne?

Moda damska XXI wieku zmierza w stronę maksymalnych uproszczeń pod względem stylistyki i zdobnictwa. Wynika to z faktu, że kobiety są coraz bardziej zaangażowane w aktywność zawodową. Zwłaszcza w zakresie dodatków galanteryjnych dominuje bezpretensjonalność i funkcjonalność. Nieodzowna każdej pani torebka musi być przede wszystkim praktyczna w użytkowaniu na co dzień. Aspekt ozdobny może się odnosić do kształtu i faktury tworzywa. Jakie torebki spełniają te kryteria?

Model ponadczasowy

Znane od dawna  torebki typu worek ponownie przeżywają swój renesans. Powróciły w nieco zmienionym kształcie. Dawne okrągłe denko obecnie miewa kształt elipsy lub prostokąta. Przez to torebki uzyskują bardziej ergonomiczny kształt, nic nie tracąc na swojej pojemności.

Charakterystyczną cechą  torebki typu worek jest duża komora z wewnętrznymi kieszonkami na drobiazgi. Typowe rozwiązanie zamknięcia to rzemyki ściągające górną część. Dzięki temu da się dostosować rozmiary komory do aktualnych potrzeb. W większych modelach można umieścić nawet laptop albo teczkę z dokumentami.

Swobodny styl

Uniwersalny kształt torebek typu worek pozwala łączyć je z różnymi stylizacjami. Przede wszystkim preferują je kobiety, które cenią sobie wygodę lub sportowy image. Takie torby można nosić na różne okazje:

  • codzienna droga do pracy,
  • wyjście do siłowni lub klubu fitness,
  • zajęcia na uczelni,
  • spacer z dzieckiem,
  • drobne zakupy,
  • impreza w plenerze.

Minimalizm formy

Elegancja najczęściej wyraża się w prostocie. Modne torebki typu worek nie wymagają dodatkowych ozdób. Atrakcyjny jest już sam kształt z charakterystycznym pofałdowaniem przy ściągnięciu. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorystyką i fakturą tworzywa.

Wersje z ekoskóry zachwycają lśniącą powierzchnią lub efektownymi tłoczeniami. Na zewnątrz nie są umieszczone dodatkowe kieszonki, ponieważ ściągacz ułatwia swobodny dostęp do zawartości. Dużym atutem torebki typu worek jest kolor. Zwłaszcza gdy jest to barwa srebrzysta, perłowo-biała lub gama pastelowych odcieni.