Odzież męska

Męska moda letnia

Lato to czas upałów i gorących promieni słonecznych. Niestety sprawia to, że niektórzy zapominają o podstawach dobrego stylu. Mężczyźni przechadzający się po ulicach bez koszulek z pewnością nie wystawiają sobie dobrego świadectwa. Jak zatem się ubierać, aby zachować dobre samopoczucie i nie ściągać na siebie zniesmaczonych spojrzeń?

Na górę – coś lekkiego i przewiewnego

Nawet najbardziej ukochana koszulka nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli jest obcisła lub wykonana z tworzyw sztucznych. W takim ubraniu łatwo i szybko można się spocić, co dodatkowo pozostawi nieestetyczne palmy pod pachami. Koszulka na lato powinna być lekka i przewiewna. Może to być T-shirt, luźna koszula lub koszulka bez rękawów. Warto pamiętać, aby unikać ubrań w czarnym kolorze, które przyciągają promienie słoneczne.

Na dół: co luźnego i naturalnego

Latem dobrym pomysłem są krótkie spodnie męskie. Najlepiej wybrać takie, które kończą się nad kolanem – wyszczuplą i optycznie wydłużą sylwetką. Powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Odnosi się do nich także reguła dotycząca koszulek – nie powinno się wybierać obcisłych męskich krótkich spodenek.

Dodatki

W czasie upałów dobrze jest pamiętać o czapce z daszkiem lub innym nakryciu głowy. W kwestii obuwia najlepszym wyborem będą sandały, trampki lub przewiewne adidasy. Warto przypomnieć, że do letniego obuwia (zwłaszcza sandałów i klapek) skarpetki nie są najlepszym pomysłem.

Latem wiele osób jest bardziej rozluźnionych, zrelaksowanych. Nie powinno to jednak sprawiać, że zupełnie zapomną o dobrym guście. Męskie krótkie spodenki dobrej jakości i luźna koszulka zapewnią wygodę i estetyczny wygląd.