bluza męska z logo Tommy Hilfiger
Odzież męska

Bluza męska – odpowiedni materiał, krój i rozmiar

Bluza to element garderoby, który powinien znaleźć się w posiadaniu każdego mężczyzny. W zależności od fasonu bluzy, jej koloru czy rodzaju tkaniny może być ona z powodzeniem wykorzystywana podczas codziennych aktywności, uprawiania sportu, czy też podczas bardziej oficjalnych wyjść. Dzięki mnogości modeli dostępnych na rynku, możliwe jest znalezienie produktu dostosowanego do bardzo indywidualnych wymagań.

Bluza męska – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru i zakupu bluzy warto zwrócić uwagę na kilka jej istotnych cech. Wśród nich warto wymienić: rodzaj materiału, prawidłowo dobrany krój oraz rozmiar.

Rodzaj materiału

Zastosowana tkanina wpływa na komfort noszenia bluzy. Powinna być ona wysokogatunkowa, przewiewna oraz miła w dotyku. Bluzy zazwyczaj wykonywane są z bawełny. Aby zwiększyć ich elastyczność producenci odzieży stosują sztuczne dodatki. Gwarancją wysokiej jakości oraz trwałości produktu jest wybór bluzy oferowanej przez topową markę, taką jak na przykład Tommy Hilfiger. Oczywiście, bluzy męskie Tommy Hilfiger są droższe niż te, które są dostępne w sklepach sieciowych. Jednak w tym wypadku wraz z wyższą ceną oferowany jest produkt odporny na odkształcenie, rozciągnięcie czy płowienie. Bluza Tommy Hilfiger może być zatem użytkowana przez dłuższy czas.                

Odpowiedni rozmiar i fason

Aby bluza prezentowała się dobrze, musi być ona odpowiednio dobrana w zakresie fasonu oraz rozmiaru. Produkty obcisłe i wciągane przez głowę eksponują nie tylko muskulaturę, ale również wszystkie ewentualne mankamenty sylwetki. Panowie o drobnej budowie ciała powinni zakładać bardziej obszerne kroje, które nadają sylwetce prawidłowe proporcje. W tym wypadku doskonale sprawdzi się również bluza z kapturem. Niezależnie jednak od rodzaju bluzy, jej rozmiar powinien być zawsze prawidłowo dobrany. Należy bowiem pamiętać o tym, że zarówno bluzy zbyt duże, jak i te za małe nie prezentują się dobrze.