Odzież damska

Wybieramy spodnie dresowe dla kobiet

Dlaczego warto wybrać spodnie dresowe? Odzież dresowa przestała już służyć tylko do aktywności fizycznej. Najnowsze projekty pozwalają na zakładanie jej do pracy, szkoły, na spacer lub weekendowy wypad za miasto z przyjaciółmi. Dresy stały się odzieżą uniwersalną i odpowiednią na niemal każdą okazję. 

Spodnie dresowe nie tylko do ćwiczeń

Jeśli lubisz swobodę i nieskrępowany sposób bycia, to z całą pewnością posiadasz niejedną parę dresów. Czas pandemii udowodnił, że ubrania luźne i sportowe nie muszą służyć tylko do ćwiczeń na siłowni lub sprzątania mieszkania. W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele różnorodnych modelów kobiecych spodni dresowych, co dobrze widać na stronach jak dstreet.pl, które nadają stylizacjom prawdziwie miejskiego oraz casualowego charakteru. 

Wybierając spodnie dresowe trzeba się dobrze zastanowić, czy mają one mieć cechy odzieży typowo sportowej, czy raczej będą używane do bardziej towarzyskich lub relaksacyjnych aktywności. Na szczęście dostępnych jest tak dużo modeli o różnych fasonach i  kolorach, że wszystkie panie będą w stanie zaspokoić swoje indywidualne wymagania.

Spodnie dresowe do każdej sylwetki

Kupując jakąkolwiek odzież zwraca się w pierwszej kolejności uwagę na jej wygląd, a zaraz potem na fason. Niestety nie wszystkie ubrania będą odpowiednie dla danej sylwetki. Dobrze jest wiedzieć w jakiej odzieży prezentujemy się najlepiej, a czego powinniśmy unikać. Ta sama reguła obowiązuje przy zakupie spodni dresowych. Istnieje kilka sposobów i trików, dzięki którym nasza sylwetka zaprezentuje się kobieco i lekko. Dużym wyzwaniem jest zakup dresów przy niskim wzroście. Kobiety obawiają się, że luźne i szerokie spodnie spowodują przykurczenie sylwetki, która będzie wyglądała na jeszcze niższą. Najlepszy efekt na wydłużenie nogi dają pionowe prążki i paski. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie pasów na bocznych, zewnętrznych stronach spodni. Noga dzięki temu prostemu zabiegowi wyda się o wiele bardziej smukła. 

Dziewczyny, które chcą zamaskować zbyt szerokie biodra nie powinny sięgać po spodnie dresowe z dużymi bocznymi kieszeniami. W ich przypadku sprawdzą się natomiast szerokie nogawki bez ściągaczy. 

Obcisłe i luźne dresy – do jakich aktywności je ubierać?

Duże znaczenie podczas wyboru konkretnego rodzaju spodni dresowych będzie miał sport, do którego mają być używane. Na salach treningowych można zauważyć, że każda dyscyplina posiada własną modę na wygląd odzieży. Wszelkie sporty związane z fitnessem, aerobik, zumba lub joga uprawiane są w obcisłych legginsach. Takie dresy nie krępują ruchów oraz umożliwiają swobodne wykonywanie wszystkich intensywnych ćwiczeń. 

Luźne spodnie dresowe wybierane są podczas rozgrzewek lub aktywności na świeżym powietrzu. Z reguły dresy o tradycyjnych fasonach są dosyć ciepłe i można z nich korzystać nawet podczas chłodniejszych dni.

Jeśli nadal zastanawiasz się – Jak wybrać spodnie dresowe damskie? – odpowiedz sobie na pytanie, czy chcesz w nich chodzić także poza zajęciami fizycznymi. Jeśli tak, to zwróć uwagę na szczegóły wykończenia spodni. Góra zaopatrzona w troczek do ściągania w talii  będzie zdecydowanie lepiej prezentować się z wciągniętą do wewnątrz koszulką niż opcja z gumką, która dodatkowo poszerzy sylwetkę w pasie.

Dobrej jakości dresy damskie

Spodnie dresowe mają bezpośredni kontakt z ciałem. W dodatku podczas wysiłku skóra intensywnie się poci. Dlatego następnym ważnym punktem podczas wyboru ubrania jest materiał. Składy tkanin bardzo się od siebie różnią. W niektórych zawarte są tylko włókna naturalne, w innych większość stanowią sztuczne dodatki. Każdy składnik ma swoje wady oraz zalety. Spodnie z bawełny zapewnią odpowiednią cyrkulację powietrza i utrzymają wilgoć z dala od skóry. Jednak, aby dresy miały odpowiednią elastyczność muszą mieć w swoim składzie dodatek włókien sztucznych na przykład lycry lub elastanu. Popularny poliester sprawia, że odzież nie gniecie się, a po upraniu bardzo szybko wysycha. Spodnie dresowe damskie przeznaczone do wyczynowego uprawiania sportu szyte są z materiałów o zaawansowanych właściwościach.