czarna kurtka parka damska
Odzież damska,  Stylizacje

Młodzieżowe ubrania w szafie dojrzałych kobiet

Chociaż dojrzałe kobiety muszą bardzo uważać ze stylizowanym się na sposób zbyt młodzieżowy, z pewnością spokojnie mogą zaczerpnąć pewne elementy z tak zwanej mody ulicznej, oraz ze stylu młodzieżowego. Obecnie popularnych jest wiele trendów pochodzących wprost z młodzieżowego stylu. Wzrósł również poziom akceptacji dla modowych ekstrawagancji. Na jakie trendy kojarzące się ze stylem młodzieżowym, a które pasować będą również do dojrzałych stylizacji warto obecnie zwrócić uwagę?

Kurtki parki damskie

Parki damskie to doskonały przykład. Są to kurtki o bardzo młodzieżowym kroju, inspirowane stylem militarnym oraz na początku dedykowane dla ludzi młodych. Trzeba jednak przyznać, że dojrzałe kobiety również świetnie prezentują się w tych modnych, niezwykle ciepłych i chroniących od wiatru kurtkach. A zatem nawet dojrzałe panie mogą zamienić swoją puchową kurtkę właśnie na modną parkę. Na pewno właśnie taka odzież wierzchnia odejmie im wizualnie lat. Parki damskie wyglądają dużo bardziej nowocześnie i młodzieżowo niż klasyczne kurtki puchowe, które często zakładają starsze kobiety.

Buty sneakersy

Buty sneakersy to po prostu buty młodzieżowe, które pokochał cały świat i ludzie w każdym wieku. Dojrzałe kobiety mogą zatem przerzucić się ze swoich czółenek czy szpilek właśnie na sneakersy, które świetnie uzupełnią sportowe stylizacje z jeansami w roli głównej. Można do nich zakładać sportowe marynarki albo jeansowe katany, w których też zawsze wygląda się młodziej i bardziej modnie.

Damskie bluzy

Damskie bluzy dresowe od dawna przestał już być kojarzone tylko z nastolatkami. Chociaż ich rodowód ma zdecydowanie konotacje z modą młodzieżową, to tak naprawdę dojrzałe kobiety również świetnie wyglądają w takich bluzach. Wcale nie muszą ich zakładać do dresowych spodni. Współcześnie bluzy dresowe nasi się nawet ze spódnicami o sportowym kroju, albo spodniami cygaretkami.