Odzież damska

Na jakie okazje hiszpanka nie będzie dobrym wyborem?

Hiszpanki mimo swojej uniwersalności niestety nie powinny być zakładane na niektóre okazje lub do niektórych miejsc. Najczęściej powodem są pewne przekonania lub zasady, których chcąc nie chcąc należy się trzymać. W taki sposób okazujemy szacunek drugiej osobie lub miejscu. Sukienki hiszpanki mają to do siebie, że mimo swojej prostoty nie zawsze będą aprobujące względem sytuacji.

1. Obiekty kultu religijnego

Różne religie rządzą się różnymi prawami i zasadami. Jednak w większości obowiązuje zasada nie odkrywania zbyt dużej powierzchni ciała, kiedy odwiedzamy obiekty religijne. Kościoły nie są jedynymi obiektami kultu religijnego i należy o tym pamiętać. Główną zasadą jest nieodsłanianie ramion i nienoszenie ubrań z mocno wyciętym dekoltem. W tym przypadku hiszpanka, którą charakteryzuje ekspozycja ramion za pomocą dekoltu carmen, nie będzie najlepszym wyborem. Może się to spotkać z dezaprobatą wyznawców danej wiary lub jej przedstawicieli. W najgorszym wypadku możemy zostać wyproszeni z danego obiektu. Chcąc uniknąć przykrych sytuacji warto odstawić pomysł z hiszpanką na bok i założyć coś, w czym będzie nam wygodnie, ale coś co jednocześnie będzie zgodne z wymaganiami. Jeśli jednak chcemy zdecydować się na hiszpankę, to warto zaopatrzyć się w jakąś narzutkę, która pozwoli nam przykryć ramiona na czas przebywania w danym obiekcie. Większym problemem może okazać się krótka hiszpanka, która oprócz eksponowania ramion i dekoltu odsłania również nogi. Taki zabieg również może spotkać się z dezaprobatą ze strony wyznawców. Jeśli zależy nam na okazaniu szacunku danej religii i jej wyznawcom oraz przedstawicielom, to warto podążać zgodnie z zasadami tej wiary. W ten sposób unikniemy wiele przykrych i niespodziewanych sytuacji, które mogą zepsuć nastrój na cały dzień.

2. Pogrzeb

Strata drugiej osoby to zdecydowanie bardzo ciężka i poważna sytuacja. Z tego względu ubiór również powinien być adekwatny do wydarzenia. Hiszpanka, która jest utożsamiana z radością i swobodą nie wpasuje się w kanony odczuć obecnych w trakcie pogrzebu. Nawet sam kolor czarny może nie być wystarczający. Dodatkowo, jako iż najczęściej jest to uroczystość religijna, to nie wypada mieć odsłoniętych ramion, dekoltu i nóg. Taka sytuacja wymaga bardziej klasycznych, prostych ubiorów, które nie skupią nikogo uwagi. Wydarzenie powinno być poświęcone czci zmarłej osoby. Jest to również moment ostatniego pożegnania, z tego powodu cała uwaga powinna zostać oddana osobie zmarłej, a wygląd stanowczo nie powinien stanowić kwestii pierwszorzędnej. Nie skupiając się na swoim wyglądzie, lecz na fakcie, iż dana osoba odeszła oraz na pożegnaniu jej, pokazujemy jak bardzo ją kochaliśmy, szanowaliśmy i jak bardzo będzie jej nam brakować.

3. Niekorzystna pogoda

Hiszpanka jest utożsamiana z sezonem letnim. Z jednej strony jest to naprawdę dobry strzał, głównie ze względu na jej delikatność i przewiewność. W porze letniej sprawdzi się idealnie i pomoże choć na chwilę zapomnieć o niezwykle utrudniających życie temperaturach. Jednak kiedy robi się chłodniej to sama hiszpanka może przysporzyć więcej kłopotów niż korzyści. Odsłonięte ramiona i krótka sukienka to wręcz zaproszenie dla przeziębienia. Zwłaszcza jeśli oprócz niskich temperatur mamy do czynienia z opadami deszczu lub silnym wiatrem. Jeśli wciąż chcemy ubrać hiszpankę, aby ładnie prezentować się w budynku to warto rozważyć jej dłuższą wersję oraz rozejrzeć się za jakąś narzutką lub marynarką. Innym wyjściem jest hiszpanka z dłuższym rękawem, jednak wtedy nadal dekolt i ramiona są odkryte, więc nie jest to duże zabezpieczenie przed chorobą. Na rynku jest tak wiele możliwości, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i coś co będzie pasowało do danego fasonu i rodzaju sukienki.

Hiszpanki są przepięknymi sukienkami, które dobrze wystylizowane pasują na wiele różnych okazji. Jednak tak jak każda część garderoby ma swoje pewne wady, przez co powstają sytuacje kiedy należy z nich zrezygnować. Najlepiej pamiętać, aby zawsze iść za głosem zdrowego rozsądku.