kardigan
Odzież damska

Jak wybrać odpowiedni dla siebie kardigan?

Kardigan zdecydowanie zalicza się do tych elementów garderoby, które stanowią modną i uniwersalną bazę. Można go wykorzystać w różnych stylizacjach, a poza tym jest zwyczajnie praktyczny – szczególnie jesienią i zimą świetnie sprawdza się jako dodatkowa warstwa, dzięki której łatwiej będzie nie zmarznąć. Jak odpowiednio nosić kardigan?

Kardigan jako uzupełnienie codziennych stylizacji

Kardigan doskonale się sprawdza w wielu przypadkach. Często jest łączony z ubraniami, które lubi się nosić na co dzień – dobrze prezentuje się w połączeniu z t-shirtami, koszulami i jeansami, dlatego zwolenniczki prostoty i klasyki na pewno go docenią. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby wykorzystać kardigan w nieco bardziej niecodzienny sposób. Potrafi on równie dobrze wyglądać, kiedy narzuci się go na sukienkę albo zestawi ze spódnicą. Również takie połączenia jak golf i jeansy z wyższym stanem zyskują coraz bardziej na popularności, kiedy dołącza do nich kardigan. Jeżeli jest on krótszy, można także nosić go jak bluzkę.

Jak wybrać taki, który będzie dla nas idealny?

Warto wziąć pod uwagę kryteria takie jak nasze codzienne stylizacje, preferencje odnośnie materiału i jego grubości, a także kolorystyka. Dobrze jest zadbać o to, aby móc połączyć kardigan z ubraniami, które już mamy i jednocześnie kupić go w zgodzie z własnym gustem. Można wybierać pomiędzy kardiganami:

  • z grubszych i cieplejszych materiałów na zimę, z dodatkiem wełny
  • z cieńszego materiału, który będzie odpowiedni na lato
  • o długości do pasa, połowy uda lub kolan