botki damskie na obcasie deezee
Obuwie

Botki na obcasie – jakie wybrać?

botki na szpilce czarneOdpowiednie dopasowanie ubrania do figury, dobranie dodatków do stroju czy butów jest codziennym wyzwaniem dla wielu osób. Nie jest łatwo nadążać za trendami, a do tego znaleźć jeszcze odpowiednią odzież do swojego własnego stylu czy potrzeb. Wiele osób musi też przestrzegać tak zwanego dress code w pracy co jeszcze bardziej może utrudniać znalezienie ciekawych, ale pasujących ubrań i butów. A nawet jeśli znajdziemy już ładne rzeczy może powstać problem do czego wypada je nosić. Tak właśnie jest z botkami na obcasie, ponieważ niby nie są bardzo eleganckie, ale jednak wciąż kojarzymy buty na obcasie z galowym strojem. Nie musi tak być!

Botki na szpilce – dla kogo?

Damskie botki na szpilce oczywiście najlepiej pasują do sukienek, spódnic czy nawet tak zwanego kobiecego garnitury, który powszechnie nazywany jest też garsonką. Ale z powodzeniem można je ubrać także do spodni z wąską nogawką, aby dół spodni chował się w cholewkę buta. Wtedy wyeksponujemy nie tylko same buty, ale też optycznie wyszczuplimy nogi i dodamy sobie kilku centymetrów wzrostu. Wąska szpilka będzie dawała wrażenie ogólnego wyszczuplenia sylwetki i jej lekkości. Ale bardzo ważne jest, aby takie buty były idealnie dopasowane rozmiarem do naszej stopy, ponieważ tylko wtedy będą wygodne i stabilne.

Botki na obcasie

Z powodzeniem można znaleźć wygodne botki na szpilce nadające się do chodzenia w nich cały dzień, ale jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu obcasa to warto postawić na botki na stabilnym obcasie.
Stabilny obcas może być po prostu szerszy niż szpilka, albo też przyjmować geometryczną formę prostokąta, kwadratu czy tzw. klocka. Takie obcasy mogą też być wysokie, a średnio mają 8-10 centymetrów. Mimo, że ich forma jest grubsza, szersza i większa to też mogą sprawić, że sylwetka wygląda lepiej. Pomimo wszystko takie buty dodają kilku centymetrów a sama stopa i łydka inaczej się układają chodząc na obcasie, więc i ciało zyskuje wyszczuplenia.