rękawice skorzane
Stylizacje

Jak wybrać rękawiczki skórzane, które będą nie tylko eleganckie, ale i wytrzymałe?

W chłodniejszej porze roku wiele osób sięga po rękawiczki, które jednak wśród wielu osób nie cieszą się sympatią. Wiele modeli jest źle wykonanych i ciężko je dopasować do jakiejkolwiek dłoni, a do tego te wykonane z materiału nie nadają się na spotkania i uroczystości o charakterze oficjalnym. Chcąc posiadać rękawiczki dobrze chroniące przed zimnem, które będą też eleganckie, warto wybrać modele skórzane.

Jaką skórę wybrać?

Rękawiczki skórzane mogą być wykonane z różnych rodzajów skóry, który to czynnik ma spory wpływ na ich jakość i wytrzymałość. Przede wszystkim trzeba wystrzegać się tu skóry syntetycznej, która nie tylko jest postrzegana za mało elegancką, ale również nie pozwala skórze dłoni oddychać, będąc też przyczyną licznych reakcji alergicznych.

Na surowsze mrozy najlepiej jest wybrać rękawiczki ze skóry licowej, która jest gruba, sztywna i wytrzymała. Takie rękawiczki potrafią służyć przez długie lata, jeżeli do tego odpowiednio się o nie dba.

Dość popularne są też rękawiczki ze skóry nubukowej i zamszowej (dostępne w sklepie NAPOGLOVES), jednak nie chronią one dobrze przed mrozem tak, jak te wykonane ze skóry licowej, a do tego są też mniej trwałe, gdyż łatwiej się wycierają.

Ocieplenie rękawiczek skórzanych

Rękawiczki skórzane mogą być ocieplane przy użyciu rozmaitych materiałów. Jednym z najpopularniejszych jest polar, którego raczej należy jednak unikać, gdyż jest to materiał syntetyczny, w którym dłonie się pocą, a do tego może on wywołać reakcje alergiczne. Rękawiczki skórzane ocieplane polarem nie są też zbyt eleganckie.

O wiele rozsądniejszym wyborem są rękawiczki ocieplane wełną, przy czym można użyć tu wielu jej rodzajów. Chcąc postawić na jakość i elegancję, warto wybrać wełnę jagnięcą.

Na najbardziej eleganckie okazje powinno się z kolei wybrać rękawiczki skórzane wyściełane jedwabiem. Robią one spore wrażenie na innych uczestnikach spotkań i uroczystości, jednak nie chronią one tak dobrze przed mrozem, jak modele wyściełane polarem i wełną.