Zimowe akcesoria dla dziewczynek
Odzież dziecięca

Zimowe akcesoria dla dziewczynek

Zima to kapryśna pora roku o zmiennych warunkach atmosferycznych. Oprócz odpowiedniej ciepłej odzieży, przed zimnem i wiatrem chronią zimowe dodatki. O czym nie można zapomnieć, ubierając dziewczynkę?

Ciepła czapka

Organizm traci ciepło najszybciej przez głowę, dlatego tak ważne jest, aby będąc na zewnątrz skutecznie ją osłaniać przez niską temperaturą. Wełniana czapka sprawdzi się znakomicie. Większość małych dziewczynek lubi wszystko to, co kolorowe. Sklepy odzieżowe oferują nakrycia głowy w różnych opcjach kolorystycznych, wzorach i fasonach. Ważne, aby czapka zakrywała całą głowę i uszy.

Nauszniki

Nietypowe akcesoria dla dziewczynek na zimową porę? Na pewno należą do nich nauszniki. Modne szczególnie w latach 80 i 90, dzisiaj równie często widoczne na ulicach. Dzieci uwielbiają je ze względu na puchatą fakturę. Dla dziewczynki idealne będą pluszowe nauszniki z bajkowym motywem lub przyozdobione dodatkowo zwierzęcymi uszkami.

Zimowe akcesoria dla dziewczynek
Sprawdź akcesoria na myprincess.pl

Szalik i rękawiczki

Często stanowią komplet. Warto jednak zainwestować w zestaw podobny kolorystycznie, gdyż rękawiczki są najczęściej gubionym przez dzieci elementem galanterii. Skórzane, choć bardzo ciepłe, mogą być dość niewygodne dla dziewczynki. Dobrym rozwiązaniem są grube rękawiczki frotte stanowiące wystarczającą ochronę przed mrozem.

Jaki zatem szalik wybrać dla córki? Przede wszystkim gruby i długi, tak, aby po kilkurazowym owinięciu szyi, w żadnym miejscu nie była ona odsłonięta. W tym sezonie dość popularne są kominy, a to z uwagi na łatwość i szybkość ich zakładania.