wianek dla dziewczynki
Odzież dziecięca

Wianki dla dziewczynek – niezastąpione dodatki do sukienki komunijnej

W dniu pierwszej komunii świętej, a także nieco później, w trakcie białego tygodnia dzieci przystępujące do sakramentu chcą wyglądać wyjątkowo. Skromna, a zarazem piękna sukienka dla dziewczynek zwykle nie wystarcza, tradycyjnie już bowiem głowy zdobią kwiatowe wianki dla dziewczynek. Starannie dobrane wianki komunijne dla dziewczynki to zdecydowany faworyt wśród dodatków do sukienki, choć nie jedyny. Jakie wianki komunijne 2021 sprawdzają się wśród dzieci? Które jeszcze dodatki warto wybrać?

Modne wianki komunijne 2021 – bliżej natury

Nie da się ukryć, że również wśród komunijnych kreacji można wyznaczyć pewne trendy, modę. Nawet jeżeli wyznaczone są ścisłe standardy alb lub sukienek, wianki dla dziewczynek (https://myprincess.pl/kategoria/wianki) pozwalają na nieco większą swobodę. Aktualne trendy to przede wszystkim:

wianek dla dziewczynki
  • nawiązanie do natury – subtelne wianki z zielonymi elementami przypominające prawdziwe kwiaty,
  • delikatne białe wianki kwiatowe, z nutą różu, błękitu lub purpury,
  • wiosenne wianki z kilkoma rodzajami barwnych kwiatów,
  • wianki z tradycyjną delikatną kokardą

Najważniejsze jest jednak dopasowanie wianków komunijnych dla dziewczynki do jej wyglądu, typu urody.

Co jeszcze oprócz wianków dla dziewczynek do sukienki?

Warto zauważyć, że wianki komunijne dla dziewczynki nie muszą być jedynym dodatkiem do sukienki. Popularne są także opaski w tym stylu, zarówno na głowę, jak i na rękę. Także przybranie świecy może nawiązywać do kwiatów z wianków komunijnych 2021. Dziewczynce może też przydać się niewielka torebka czy saszetka na książeczkę, różaniec czy rękawiczki.