Odzież damska

Modny total look

Od stóp do głów

Jakiś czas temu zarówno na sklepach odzieżowych, jak i na ulicach polskich miast pojawił się ciekawy trend: cała stylizacja, a więc zarówno góra jak i dół, w jednym kolorze. W podstawowej wersji dotyczy to tylko stroju (na przykład bordowa spódnica plus bordowa koszula damska), w zaawansowanej obejmuje również dodatki, a więc buty czy torebkę. Czy jednak każdy będzie się dobrze czuć w takim monochromie?

Kolor kolorowi nierówny

Odbiór stylizacji w stylu total look z pewnością różnić się będzie w zależności od koloru naszej stylizacji. Ubierając się od stóp do głów w mocny, wyrazisty kolor możemy bardzo łatwo przekroczyć granice dobrego smaku. Wyobraźmy sobie kogoś, kto do czerwonych spodni dobiera nie tylko czerwoną bluzkę, ale też czerwone szpilki i torebkę. Brzmi dość groźnie prawda? Wyobraźmy sobie jednak podobny zestaw w bardziej stonowanym kolorze: bordowe spodnie, do tego bordowa koszula damska i delikatne bordowe baleriny. Brzmi o wiele bardziej stylowo, prawda? Podobnie byłoby w przypadku stylizacji w kolorze granatowym czy czarnym – takie zestawienie wyglądałoby modnie, ale jednocześnie elegancko i minimalistycznie.

Zabawa odcieniami

Jeśli nie czujemy się dobrze w monochromie u od stóp do głów, warto rozważyć połączenie w jednej stylizacji różnych odcieni tego samego koloru. Granatowa koszula i niebieskie spodnie? Czerwone szorty zestawione z bordową koszulą damską? Opcje są nieograniczone!