Bielizna

Wybór gorsetu, czyli na co warto zwrócić uwagę?

Zadaniem gorsetu jest wyszczuplenie sylwetki, podkreślenie talii, a także biustu, chociaż nie jest najwygodniejszą częścią kobiecej garderoby, to dobrze dobrany, świetnie spełnia swoje zadanie. Gorset damski przydaje się nie tylko pod obcisłą sukienkę, aby ukryć niedoskonałości, ale również na co dzień w celu treningu talii. Jak wybrać odpowiedni gorset?

Prawdziwe gorsety damskie

Prawdziwy gorset to nie to samo co bielizna modelująca, która lubi się odznaczać. Cechą prawdziwego gorsetu jest to, że wygładza boczki na całej długości oraz szerokości. Nie powstają wówczas żadne fałdki, nawet podczas siedzenia. Efekt ten uzyskiwany jest poprzez stalowe fiszbiny oraz sznurowany tył. Odpowiednio dobrany gorset nie ma więc prawa odznaczać się, rolować czy podwijać. Dlatego też przed jego wyborem należy odpowiedzieć na pytanie, jakiego gorsetu w Obsessive szukamy? Czy ma on być pod biust czy na biust? Na początku warto jest zdecydować się na gorset typu underbust, czyli pod biust. Szczególnie, gdy ma on służyć do noszenia na co dzień, w celu korekcji figury. Zapewniają one bowiem większy komfort użytkowania i nie krępują ruchów. Przy noszeniu takiego gorsetu uzyskuje się efekt wyprostowanej sylwetki. Gdy gorset ten jest wybierany w celu ukrycia niedoskonałości, warto pamiętać, aby nie decydować się na taki z nazbyt miękkimi fiszbinami, gdyż się one nie sprawdzą.

Na biust, kiedy je wybrać i jak dopasować długość?

Gorsety overbust to kreacja sama w sobie. Doskonale prezentują się na co dzień do eleganckiego stylu. Świetnie pasują do żakietów, jak i marynarek oraz spódnic. Gdy ten element garderoby, ma służyć korygowaniu talii i ma być noszony na co dzień, warto jest posiadać oba rodzaje gorsetów damskich, czyli underbust i overbust. Natomiast, gdy dokonano już wyboru, należy zawsze zwrócić uwagę na długość gorsetu. Dobiera się ją na podstawie wzrostu lub pomiarów centymetrem. Uznaje się, że od wzrostu 159 cm do 170-175 cm zalecana jest klasyczna długość, czyli około 28 cm.