Bielizna

Koszula nocna z bawełny – lepsza od piżamy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, który ze strojów nocnych jest lepszym wyborem: koszula nocna czy piżama. W tym zakresie nie ma zgody i każde z rozwiązań ma swoich przeciwników oraz zwolenników. Czym charakteryzuje się koszula nocna bawełniana?

Bawełna to doskonały komfort cieplny

Naturalne materiały, takie jak bawełna, pozwalają uniknąć nadmiernego pocenia się, co jest szczególnie istotne w upalnym okresie letnim. Syntetyczne materiały nie przepuszczają powietrza, przez co mogą powodować nadmierne pocenie się skóry i związany z nim dyskomfort. Dlatego też bardzo ważnym jest, by zwrócić uwagę na metkę i w miarę możliwości wybrać opcję wykonaną w 100% z bawełny.

Odpowiednia przewiewność

Ta cecha koszuli nocnej bawełnianej jest ściśle powiązana z powyższą. Zarówno materiał jak i sam krój tego stroju sprawia, że nie powoduje on nadmiernego pocenia się i pozwala zachować optymalny komfort. Brak bielizny oraz spodni znajdujących się bezpośrednio przy skórze bioder oraz nóg sprawia, że przewiewność jest znacznie lepsza. Ma to szczególne znaczenie w okresie letnim, a także w okresie połogu – dlatego taka koszula sprawdzi się idealnie w przypadku kobiet tuż po porodzie.

Dowolność w wyborze kroju

Każda kobieta może wybrać, czy woli przylegającą do ciała, czy luźną koszulę. Dzięki temu zachowany jest odpowiedni komfort. Warto wziąć pod uwagę, że panie śpiące niespokojnie mogą niechcący przesuwać w górę zbyt luźną koszulę.